Zagrzeb - Chorwacja


Zagrzeb to stolica i największe miasto Chorwacji. Liczy 973 600 mieszkańców, aglomerację zagrzebską zamieszkuje natomiast 1,1 mln. Na kartce pokazano kilka widoków z tego miasta :)

Zagrzeb to stolica Chorwacji, zamieszkana przez około 1 miliona mieszkańców. Od czasu uzyskania niepodległości w 1991 roku miasto znacznie zyskało na urodzie, zostało odnowione i uporządkowane, ulepszono również bazę hotelową i gastronomiczną. W mieście turyści znajdą czarujące stare miasto i spora ilość muzeów, a bogate zycie nocne docenią amatorzy rozrywki. Pragnąc poznać ofertę kulturalną Zagrzebia warto zaopatrzyć się w specjalną kartę, upowazniającą do zniżek m.in. w muzeach i komunikacji miejskiej.

Najwspanialszym muzeum Zagrzebia jest Mimara, w którym można zobaczyć dzieła wielu wspaniałych artystów, takich jak Rembrandt, Rubens, Caravaggio, Renoir, czy też van Dyck. Cała kolekcja liczy około 4000 obiektów. Co ciekawe, od lat pojawiają się wątpliwości co autentyczności co poniektórych dzieł. Cała kolekcja została podarowana miastu przez kolekcjonera Ante Topica Mimarę.

Warto również odwiedzić neogotycką Katedrę Zagrzebską, aby zobaczyć szczęśliwie zachowane freski z XIII wieku.

Źródło: http://www.poznajchorwacje.pl/zagrzeb